Program

Pátek, 17. září

Doprovodný program

Start
Kategorie
Rozjížďka
Loňský vítěz/postupový klíč
15:10
Univerzitní osmy ženy
Rozjížďka 1
Postupuje vítěz + posádky s nejrychlejším časem
15:20
Univerzitní osmy ženy
Rozjížďka 2
Postupuje vítěz + posádky s nejrychlejším časem
15:30
Univerzitní osmy muži
Rozjížďka 1
Postupuje vítěz + posádky s nejrychlejším časem
15:40
Univerzitní osmy muži
Rozjížďka 2
Postupuje vítěz + posádky s nejrychlejším časem
16:00
Závod o Pohár Leontinky
Finále
16:20
Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“
Finále
16:40
Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“
Finále
17:15
Univerzitní osmy ženy
Finále B
17:25
Univerzitní osmy muži
Finále B
17:35
Univerzitní osmy ženy
Finále A
17:45
Univerzitní osmy muži
Finále A

Lexus

Přehlídka elegantních vozů Lexus je připravena v tradiční Lexus zóně, kde bude možné si prohlédnout první čistě elektrický model oblíbeného městského SUV UX 300e a celou řadu hybridních modelů. Uvidíte a budete se moci nechat svézt v coupé LC 500 a jeho variantu Convertible, nebo v modelu RC F, jež zhmotňuje ducha nefalšovaného závodního coupé. V rámci testovacích jízd si budete moci vyzkoušet například vlajkové SUV RX 450h, dále manažerský sedan ES 300h, který je ukázkou nejnovější podoby designu značky. V neposlední řadě atraktivní hybridní SUV s autonomním dobíjením, které představuje Lexus NX 300h. Přijďte se svézt na vlně luxusu přímo na náplavku Rašínova nábřeží.

ČEZ Energy zóna

Nejenom účastníci, ale i fanoušci a návštěvníci Primátorek mohou pomáhat pohybem, a to prostřednictvím mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Svou aktivitou generujete body, které následně Nadace ČEZ přemění na finanční příspěvek. Sportovat můžete kdekoliv, ale svoji energii přeměníte prostřednictvím veslařského trenažéru ve stánku ČEZ Energy zóny přímo na náplavce Rašínova nábřeží a vyzkoušíte si tak, co závodníci prožívají na vodě. V rámci letošního ročníku se Nadace ČEZ rozhodla podpořit Alsa, z.s., která bojuje za důstojný život pacientů s ALS s jeho maximální možnou kvalitou. Peníze půjdou na multidisciplinární tým složený z pracovníků speciálně vyškolených k řešení potřeb s ALS.

Koncert kapely Ending

V pátek po 20 hod se můžete těšit na koncert pražské indie-funkové kapely Ending, vstup je zdarma.

Pražská indie-funková kapela hrající od března roku 2018. Finalisté hitparády Stertér Radia Wave či kapelní soutěže REC.stage. Za sebou mají vydání singlů Something a Bear Hunting Armor či debutového EP Plavalaguna. Právě dokončuji první desku s názvem Muzak, na které spolupracují s Rony Janečkem z John Wolfhooker. Album vychází na podzim tohoto roku a podpořit jeho vydání můžete na https://www.donio.cz/ending.

​​Český veslařský svaz

Stánek ČVS představí návštěvníkům letošních Primátorek projekt Talent ID, který je primárně zaměřen na vyhledávání a cílenou výchovu mladých sportovních talentů, jejichž somatotyp odpovídá současným požadavkům na vrcholové veslaře či veslařky. Ve stánku si návštěvníci budou moci porovnat své tělesné parametry s parametry našich nejlepších veslařů (výška a rozpětí paží Ondřeje Synka a Mirky Topinkové Knapkové). Dále se zaměříme na předvedení správné veslařské techniky, kterou si budou moci návštěvníci vyzkoušet na veslařském ergometru. Naším cílem je najít nové veslařské šampiony.

Pojišťovna VoZP

Ve stánku Vojenské zdravotní pojišťovny bude připravena zóna zdraví, která představí preventivní programy, v nichž štědře přispívá svým klientům. Kromě tří základních oblastí – pohyb, zdraví a prevence – věnuje speciální pozornost také nastávajícím maminkám, novorozencům, dětem a seniorům. Děti si vyzkoušejí zábavné aktivity. Stánek bude zároveň registračním místem VoZP.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) patří v současnosti k nejdůležitějším zdravotnickým zařízením v ČR a k největším fakultním nemocnicím v Česku. V rámci tradiční účasti VFN na pražských Primátorkách vám naši odborníci poradí s řadou otázek týkajících se prevence a zdravého životního stylu.

Pilsner Urquell

Již po jedenácté Pilsner Urquell podporuje české sportovce, jejich vášeň i vytrvalost jít si za svým vytyčeným cílem. Vy si můžete užívat závody u klidné hladiny řeky Vltavy na Rašínově nábřeží se svou dokonalou hladinkou Pilsner Urquell. Zastavte se u výčepu, kde se o vás postarají ti nejlepší výčepní.

Občerstvení

Na místě budou stánky s občerstvením, kde budou mít návštěvníci příležitost ochutnat signature dish, který speciálně pro Primátorky připravil Zdeněk Pohlreich. Jedná se o klasický plátek Pražské šunky s křenem vmíchaným do vyšlehané smetany a doplněný praženými mandlemi.