Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

ČAUS Vám přináší červen plný akademického veslování na Vltavě! Osmy se utkají tradičně v Praze, menší posádky netradičně v Českých Budějovicích

ČAUS Vám přináší červen plný akademického veslování na Vltavě! Osmy se utkají tradičně v Praze, menší posádky netradičně v Českých Budějovicích
10. 5. 2022

V červnu se na Vltavě pojedou hned dva velké akademické veslařské závody pod hlavičkou České asociace univerzitního sportu (ČAUS). O titul Akademického mistra na osmiveslicích budou již tradičně bojovat vysokoškoláci v Praze v rámci závodu Univerzitní osmy. Skify a čtyřky jsou na programu Českých akademických her (ČAH), poprvé v Českých Budějovicích.

ČAUS pořádá již 12. ročník Akademického mistrovství ČR na osmiveslicích. Závody univerzitních posádek jsou již tradičně předskokany Primátorek a proběhnou v pátek 3. června.

První veslařský závod v Českých Budějovicích. Letošní 20. ročník Českých akademické hry, největší studentské sportovní akce u nás, bude od 15. do 22. června hostit poprvé v historii Jihočeská univerzita. Na programu je 20 sportů, včetně veslování. Další informace na www.ceskeakademickehry.cz.

Nevesluješ? Najdi si svůj sport. Nabídka je široká. ČAUS každým rokem pořádá přes 60 Akademických mistrovství, v zimních i letních, v individuálních i kolektivních sportech. Nedávno byly také rozdány medaile prvního ročníku ČAUS Univerzitních lig v basketbalu, florbalu, fotbalu, futsalu, ledním hokeji a volejbalu.

Jaké všechny akce ČAUS pořádá? Klikni na www.caus.cz a zjisti víc!

ČAUS pravidelně také vysílá reprezentanty na mezinárodní soutěže pořádané FISU a EUSA – Světové univerzitní hry, Akademická mistrovství světa, Světové poháry univerzit, Mistrovství Evropy univerzit, Evropské univerzitní hry.

Jak se můžeš zapojit? Staň se členem ČAUS a sportuj s námi!

Sleduj ČAUS na sociálních sítích ať ti nic neunikne!

IG: @czech_university_sport
FB: @CzechUniversitySport
Twitter: @CzechUniSport

 Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku