Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Česká zemědělská univerzita také myslí na výhru. Zopakuje mužská osma předloňský triumf?

Česká zemědělská univerzita také myslí na výhru. Zopakuje mužská osma předloňský triumf?
9. 5. 2022

Žádným nováčkem na největším univerzitním souboji osmiveslic u nás není ani ČZU. Závod mužů byl za jejich účasti zatím pokaždé a před dvěma lety zdvihli nad hlavu vysněný pohár. Dokážou to i letos?

Česká zemědělská univerzita v Praze nevynechala jediný ročník závodu Univerzitních osem od jejího založení. Od roku 2017 se ČZU daří postavit také posádku žen. Nejlepším výsledkem ženské posádky je zatím 2. místo z let 2017 a 2018. Na vítězství v závodě ale dívky ze suchdolské univerzity zatím stále čekají. Podaří se jim to v letošním ročníku nebo si budou muset ještě nějaký ten rok počkat?

Dostáváme se k palčivé otázce. Jakým způsobem že se vybírá posádka ČZU? Je to jednoduché, samozřejmě podle výkonnosti a aktivity veslařů. V lodi musí sedět ti, kdo veslují pravidelně a mají za sebou dostatečnou tréninkovou průpravu. Aktivní veslaři mají tak přednost. Když je potřeba doplnit osmu, aby mohla startovat, berou sepřípadně veslaři, kteří už nedělají veslování aktivně, ale pořád si ale pamatují, co v lodi dělat, aby to šlapalo.

Posádky mužů i žen se na trénink sejdou krátce před závody Univerzitních osem. Nezřídka se také stává, že jedou závody takzvaně z ,,vejkopu”. To znamená, že jdou rovnou bez tréninku na věc. Třeba v roce 2020 to mužům vůbec nevadilo, i tak před sebou nechali své konkurenty a dojeli si pro vítězství.

Sledujte Instagram Univerzitní osmy, tento týden patří právě ČZU. Těšit se můžete na kvízy, videa z loděnice nebo představení letošních posádek.

 

Česká zemědělská univerzita na Univerzitních osmách:

Počet účastí: 12

Počet vítězství: 2

Vítězství mužské osmy: 2012, 2020

Umístění ženské osmy: 2017 a 2018 - 2. místo

 

Vítězná posádka závodu mužů 2020:

VČELÁK Daniel - BLÁHA Petr - KULHÁNEK Adam - KOBERA Lukáš - LÁZNIČKA Miloš - BUZRLA Petr - VOTRUBA Vojtěch - FOJTÍK Jaroslav - SKRUŽNÁ Žaneta (c)

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku