Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Už dnes se pojedou 11. Univerzitní osmy. Na co se můžeme těšit?

Už dnes se pojedou 11. Univerzitní osmy. Na co se můžeme těšit?
17. 9. 2021

11. ročník souboje univerzitních posádek odstartuje dnes, v pátek 17. září 2021, už krátce po třetí hodině odpolední. Závodní program potrvá pak po celé odpoledne, kdy bude na náplavce také připraven bohatý doprovodný program. Ten večer završí koncert kapely Ending.

Start rozjížděk je plánován na 15:10, potrvají zhruba do 16. hodiny, kdy na ně naváže závod o pohár Leontinky a dále párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“. Finálové jízdy B a A potom můžete sledovat od 17:15 do cca 18 hodin.

Startovat na univerzitních osmách budou letos posádky pěti vysokých škol a univerzit. Vysoké učení technické v Brně zastoupí jedna posádka mužská, Masarykovu univerzitu stejně tak. Univerzitu Karlovu, jejíž ženská osmiveslice loni vybojovala první místo, uvidíme na dvou mužských a hned čtyřech ženských osmiveslicích. ČVUT bude letos závodit na dvou mužských osmiveslicích a jedné ženské. ČZU, která loni vyhrála první místo v kategorii mužů, uvidíme v jedné mužské a jedné ženské posádce.

Po celé odpoledne pak bude na náplavce připraven bohatý doprovodný program. V Lexus zóně si bude možné prohlédnout první čistě elektrický model oblíbeného městského SUV UX 300e a celou řadu hybridních modelů. ČEZ Energy zóna chystá veslařský trenažér, pomocí nějž s aplikací EPP – Pomáhej pohybem podpoříte spolek Alsa bojující za důstojný život pacientů s ALS. Chybět nebude ani program Českého veslařského svazu, pojišťovny VoZP, Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a Pilsner Urquell. Večer završí ve 20 hodin koncert pražské indie-funkové kapely Ending. Vstup na náplavku je po celý den a pak i víkend, kdy se pojedou 108. UNIQA Primátorky, zdarma.

Podrobnosti o programu najdete zde.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku