Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Typicky univerzitní sport – veslování – přitahuje pozornost studentů i veřejnosti

Typicky univerzitní sport – veslování – přitahuje pozornost studentů i veřejnosti
16. 9. 2021

Univerzitní osmy jsou pro Českou asociaci univerzitního sportu skutečně významnou sportovní událostí. „Je to závod, který nemá mezi ostatními veslařskými závody obdoby. Pro všechny veslaře bez rozdílu úrovně i pro mě osobně je to sportovní svátek,“ podotkla předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová.

Tato regata je velmi atraktivní nejen pro závodníky, ale také pro diváky, a to mimo jiné tím, v jak krásné pražské scenérii probíhá. Díky mediálnímu zájmu i velké pozornosti ze strany ČAUS se regata stává velmi zajímavou pro studenty i samotné univerzity. „Velmi si vážíme účasti rektorů všech pražských i mimopražských univerzit, kteří pravidelně přijíždí podpořit své týmy!“ dodává předsedkyně Ertlová.

Vzhledem k počtu závodníků – studentů, diváků a mediálnímu i společenskému významu akce – se soutěž Univerzitních osem stala jednou z nejhezčích sportovních akcí, které ČAUS nabízí v rámci programu Akademických mistrovství ČR.

K vyšší atraktivnosti veslování pro studenty i veřejnost určitě přispěje i fakt, že FISU potvrdilo program Letních světových univerzitních her 2025 konaných v Německu, kde je vedle 15 povinných sportů zařazeno jako jeden ze tří výběrových sportů právě veslování! 

„Jsem přesvědčená o tom, že toto bude i jedním z velkých motivačních aspektů pro všechny studenty – veslaře, kteří v roce 2025 splní věkový limit 25 let, který je světovou federací FISU pro účast na Hrách stanoven,“ věří Ivana Ertlová.

Veslování, především osmiveslice, jsou nejen u nás, ale i ve světě tradičním univerzitním sportem. Jedním z nejznámějších veslařských závodů je souboj studentů britských univerzit z Oxfordu a Cambridge.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku